Solidariteit maakt ons sterk!

Solidariteit maakt ons sterk!!!

De laatste dag van 2024 is aangebroken..

Eulikouken pruttelen al in’t vet. Deigene mit gebrek aan tied het vast en zeker al een puutje vol kocht bie de ploatsleke winkel of verainen.

Dit alles om 2024 oet te zwain en een monter 2025 in de glimmers te kin begunnen.

Wat een strijdbaar jaar is het voor ons als VCP geweest.

Als fractie er zijn voor de inwoners, een gegeven wat ons stuk voor stuk duidelijk is en we met ons beste kunnen iedere keer weer uitvoeren.

Een politiek team met een goed hart voor de belangen van de inwoners van Oldambt.

De deur van ons kantoor aan de Torenstraat te Winschoten is met regelmaat naar binnen gedraaid met de vraag na een bak koffie of thee: Engel, Jan, Gea, Eppo.. wie hebben joen hulpe neudig.

Ongeacht het probleem, zonder voor of waarde oordeel schoten we,daar waar mogelijk, te hulp.

Dit met ieders z’n eigen expertise.

Het in contact brengen met de juiste personen om te komen tot juiste oplossing, was ook menig keer een invalshoek waarin we als partij bij hebben kunnen dragen.

Was iets afgerond, sprak je er als “ kameraden” nog even over en was je blij met het eindresultaat.

Ook wanneer iets niet volgens verwachting ging, was de onderlinge kracht en steun waar je weer verder op kon voortborduren.

Dit heeft mij persoonlijk als partijmens sterker gemaakt en inzichten gegeven.

Wil je wat gedaan krijgen dan zal je waar nodig ver moeten gaan, dit bleek ook wel.

Een blik op een aantal van de vele situaties, die dit jaar de revue zijn gepasseerd.

Onze lezing in maart, in MFC de Hardenberg over Fre Meis. Wat een animo en positieve reacties.

Ook dit jaar staat er iets op het program, daarvan later dit jaar informatie.

Sint Vitusstraat toch aangewezen als gemeentelijk monument, Engel heeft hierin namens de VCP duidelijk laten zien, dat blijven strijden loont.

Van Speykstraat in Winschoten (schimmelwoningen) krijgt eindelijk de aandacht van Acantus, wanneer ons adviesbureau zich er mee ging bemoeien.

Het Nobian verhaal, onverantwoord bezig zijn(zoutcavernes) in leefgebieden van onze inwoners, Jan was in maart van dit jaar wel heel duidelijk tijdens dialect moand, dat hij niet heel blij was dat “zien deure klemt”.

De plaatselijke schaakvereniging die Eppo benaderde om hun sport uit te kunnen breiden. Het resultaat hiervan is ondertussen zichtbaar in het Rosarium.

Zelf heb ik als raadslid ook de nodige dingen op kunnen lossen als het gaat om zorg/wmo, iets wat me als raadslid een goed gevoel heeft gegeven en ik ook zeker weten trots op ben.

Het meest recente zal jullie als inwoner vast nog bij staan.

Waar wij als VCP, in juli van dit jaar, tijdens een raadsvergadering al heel duidelijk hebben aangegeven van: “DOE DIT NIET WANT DIT BRENGT SCHADE AAN HET KIND EN DE DAARBIJ HORENDE ONDERWIJS”.

Destijds de mogelijke gevolgen reeds opgelepeld en als VCP duidelijk laten horen dat we tegen het besluit waren.

Stichting Peuterwerk zal helaas, na heel veel strijden en zelfs nog een spoeddebat, verloren gaan op een voor de VCP duidelijk vooropgesteld plan.

Hoe help je iemand uit de financiële shit? Juist ja, door tijdens een fijn samenzijn onder het genot van menig versnapering, afspraken te maken op een bierviltje.

Als VCP vinden wij het een onverantwoorde keuze, om als college, Stichting Peuterwerk als een zinkend schip te laten verdwijnen.

Zo’n genomen besluit neem je namelijk niet met je volle verstand. Je bent verantwoordelijk voor iedere inwoner, ongeacht leeftijd, om te zorgen voor het juiste onderwijs.

Keuzevrijheid is geen keuzevrijheid als de belangen van het kind dat centraal hoort te staan , ten gronde wordt gericht.

Hierin zien we duidelijk de hoogmoed van de collegepartijen. Het is aan onze inwoners hoe diep de val is, die ze mee gaan maken in maart 2026 tijdens de gemeenteraadsverkiezingen.

2025 zal de verdere loop zijn richting de verkiezingen. Samen met u willen we blijven strijden voor een menswaardig bestaan in het Oldambt. Geen prestige voor het oog maar juiste inhoud en betaalbare maatschappelijke voorzieningen.

Mocht u als inwoner interesse hebben gekregen en op uw manier een steentje bij willen dragen, schroom niet om contact met de partij op te nemen.

Dit kan zowel als lid (actief of passief) en als donateur.

Hiervoor mag u ten alle tijden contact opnemen met 1 van de raadsleden of via telefoon (06-28991515)

7 januari zijn we weer op kantoor, waar u vanaf 11 uur ook terecht kunt voor de nodige informatie.

Rest mij nog 1 ding te zeggen, tot slot:

VEUL ZEEGN IN’T NAIE JOAR.

Namens de fractie

Gea Geerdes

 

 

 

 

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.